2000WPCBA
LCD product model: LKP-2000W
Input voltage: 12V/24V
Output voltage: 110V or 220V
Rated power: 2000W
Peak power: 4000W
LCD product model
LKP-2000W
Input voltage
12V/24V
Output voltage
110V or 220V
Rated power
2000W
Peak power
4000W
Output frequency
50Hz/60Hz
Output waveform
sine wave
No-load current
≤2A
Maximum conversion efficiency
≥92%
Cigarette lighter
straight-through 12V/straight-through 24V/step-down 12V 5A(Note: unified step-down over 24V)