BCP-3000UPS
Model NO.: BCP-3000UPS/BCP-3001UPS/BCP-3002UPS
Input voltage: 12V / 24V
Output voltage: 110V±10% or 220V±10%
Rated: 3000W
Peak: 6000W
Model NO.
BCP-3000UPS
BCP-3001UPS
BCP-3002UPS
Input voltage
12V
24V
Output voltage
110V±10% or 220V±10%
Rated
3000W
Peak
6000W
Frequency
50Hz/60Hz
No-load current
≤1A
Conversion efficiency
≥92%
TYPE-C(PD)
30W
USB Output
USB1(QC 3.0):18W,USB2(5V)+USB3(5V):12W
Cigarette lighter
Direct connection12V
Direct connection24V
decompression12V 5A
AC Charging current
12V 20A
24V 10A
5A
Size
410*200*100mm