LKS-1500PD
Model NO.:LKS-1500PD/LKS-1501PD/
Input voltage:12V / 24V
Output voltage:110V±10% or 220V±10%
Rated:1500W
Peak:3000W
Model NO.
LKS-1500PD
LKS-1501PD
Input voltage
12V
24V
Output voltage
110V±10% or 220V±10%
Rated
1500W
Peak
3000W
Frequency
50Hz/60Hz
No-load current
≤1A
Conversion efficiency
≥92%
TYPE-C(PD)
30W
USB Output
USB1( QC 3.0):18W,USB2(5V)+USB3(5V):12W
Cigarette lighter
Direct connection12V
Direct connection24V
Protection function
Size
310*150*100mm