LKS-300PD
Model NO.:LKS-300PD/LKS-301PD
Input voltage:12V / 24V
Output voltage:110V±10% or 220V±10%
Rated:300W
Peak:600W
Model NO.
LKS-300PD
LKS-301PD
Input voltage
12V
24V
Output voltage
110V±10% or 220V±10%
Rated
300W
Peak
600W
Frequency
50Hz/60Hz
No-load current
≤500mA
Conversion efficiency
≥92%
TYPE-C(PD)
30W
USB Output
USB1(QC 3.0):18W,USB2(5V)+ USB3(5V):12W
Cigarette lighter
Direct connection12V
Direct connection24V
Protection function
Size
145*105*65mm
Product weight
0.72kg
Product certification
GB4943.1-2022、CE、FCC、ROHS、UL Test report
Patent  invention
ZL 2020 1 1076035.5
Utility model
LKS-300PD
Model NO.:LKS-300PD/LKS-301PD
Input voltage:12V / 24V
Rated:300W
Peak:600W